Talverehvid tagavad sinu turvalisuse

Talverehvide A&O

euro euro euro

Talverehvide nõuded

Talverehvide kohustuslik kasutusaeg kestab Eestis 1. detsembrist - 1. märtsini. Rehvivahetushooaeg algab juba oktoobri keskel (15. oktoobrist), mil seadusega on lubatud suverehvid talverehvide vastu vahetada. Lamellrehve võib Eestis kasutada aastaringselt, kuigi suvel võivad need kõrgema temperatuuri tõttu kiiremini kuluda.

Talverehvide minimaalne mustrisügavus peab seaduse järgi olema 3 mm, kuid niivõrd väikese mustrisügavusega rehve ei soovita me kindlasti talve hakul alla panna, kuna juba esimese kuuga on rehvid niivõrd palju kulunud, et ei suuda enam pidavust ja juhitavust pakkuda.
euro euro euro

Millal pole talverehve vaja?

Talverehvide kasutamisele kehtivad sõiduautodele teatud erandid, mis juhtudel neid kasutama ei pea – igal muul juhul peavad talverehvid kasutusel olema. Näiteks ei pea talverehve kasutama, kui sõidetakse teise riiki ja sealt tagasi Eestisse; kui sõiduk on registreeritud teises riigis; kui käimas on sõiduki või haagise valmistamine, selle maaletoomisel või müük.

Lisaks ei ole talverehvid kohustuslikud kui sõidetakse parasjagu remonti või tehnilisele ülevaatusele ja kui konkreetsele mootorsõidukile või haagisele pole Eestis talverehve võimalik hankida. Talverehvid ei ole kohustuslikud ka paarisrataste mõlemal rattal tingimusel, et ühe telje mõlemad rattapaarid on koostatud samasuguselt.
euro euro euro

Talverehvide kvaliteedist

Talverehvil ja talverehvil võib väga suur vahe olla. Kvaliteetsed talverehvid tagavad auto juhitavuse ja pidavuse ka keerulistes oludes, kuigi alati sõltub kõik ka konkreetsest olukorrast, sõidukist ja juhi käitumisest.

Sellegipoolest näitavad pidevalt talverehvide kohta läbi viidud testid, et liialt odavalt valmistatud või liialt kulunud ja uue kvaliteetse rehvi pidurdusmaa ja juhitavus võivad erineda mitmekordselt. Kõige kindlam on alati valida tunnustatud tootjate rehve, mis on oma omadusi testides juba tõestanud ning mille kohta oskavad Rehvid Pluss eksperdid alati juurde rääkida.

Kuidas erinevad talverehvide pidurdusteekonnad?

Enamused autojuhid ei ole saanud kunagi erinevaid rehvitüüpe samaväärsetes tingimustes võrrelda, seega võib olla keeruline mõista, kui erinevalt rehvid libedates oludes päriselt töötavad. Mitmed hiljuti läbiviidud ABS-pidurdustestid näitavad, et erinevus kvaliteetse premium-klassi rehvi ning odava ja aegunud tehnoloogiaid kasutava rehvi vahel võivad erineda enam kui poole võrra.

Testid näitavad ka selgelt, et isegi odav naastrehv on jäistes oludes märkimisväärselt efektiivsem kui lamellrehv. Seega peaks eelarveliste väljakutsete puhul pigem eelistama talverehviks odavamat naastrehvi keskpärasele lamellrehvile ning lamellrehvi kasuks otsustades sihtima parima võimaliku kvaliteediga mudeleid.

Veelgi suurem on erinevus siis, kui kasutada libedates oludes kohalikku kliimasse mittesobivaid Kesk-Euroopa rehve, mille puhul võib pidurdusteekond keerulistes oludes pikeneda enam kui poole võrra, võrreldes oma klassi parimate premium-tootjatega. Seega tasub enda ja teiste turvalisuse huvides alati valida meie e-poes pakutavad kvaliteetsed rehvid ning kasutada just selliseid rehve, mida aastaaeg tingib.
wheels

Ostes talverehvid koos velgedega saad need tellida juba komplekteerituna alates 27 € eest

transport

Tellides neli või enam talverehvi korraga on transport sinu jaoks üle terve Eesti tasuta

return

Mittesobilikud talverehvid saad meile tagastada 14 päeva jooksul ja maksame raha tagasi

payment

Paindlikud makselahendused: Pangaülekanne arve alusel, kaardimakse või järelmaks

Mida talverehvi valides tähele panna?


Talverehvide põhilised parameetrid on lamellide (naastrehvidel ka naastude) kvaliteet, mustrisügavus ja rehvisegu. Erinevalt kõvematest suverehvidest valmistatakse külmas sõitmiseks mõeldud talverehvid pehmemast kummisegust, mis miinuskraadide käes liialt jäigaks ei muutu.

Niisamuti tasub tähele panna, et talverehvide muster erineb suverehvide puhul kasutatavast, kuna vee ärajuhtimine on talvel lume ja jääga palju olulisemal kohal kui suvel.

Lamellid ehk talverehvide mustri “plaadid” aitavad talvel lumistes oludes ratastel maapinnaga pidavust hoida, samas kui naastrehvides olevad naastud on mõeldud juhitavuse tagamiseks täiesti kiilal jääl sõites.

Enda autole sobivaid rehve valides tasuks seega võtta arvesse nii oma sõiduharjumusi (kas linnas, maanteel, maapiirkondades), sõidustiili ja muidugi ka eelarvet. Rehvid Plussis aitame valiku tegemisel hea meelega ning soovitame alati just neid rehve, mis konkreetse juhi sõiduharjumustega kõige paremini sobivad.