Leia oma uued talverehvid siit
Leia oma uued talverehvid siit
Mida peaksid talverehvide kohta teadma?
Erinevalt paljudest teistest riikidest tuleb Eestis talveperioodiks tavalised suverehvid talverehvide vastu vahetada. See tähendab, et talvekuudel on Eestis lubatud sõita ainult spetsiaalselt talvisteks oludeks mõeldud naast- või lamellrehvidega.Seda mõistagi meie kliima tõttu, mis talvel teeolud suverehviga sõitmiseks ülimalt ohtlikuks ja sisuliselt võimatuks muudab. Talverehvid tagavad selle, et liikluses osalevatel autod ja teised sõidukid säilitaksid oma juhitavuse ja pidavuse ka lumistes ja jäistes oludes, mida meie talvel ette tuleb.
Talverehvi valimine ei ole alati nii lihtne kui suverehvi puhul, kuna lisaks rehvi kvaliteedile tuleb arvesse võtta ka enda sõiduharjumusi ja -stiili ning mõelda sellele, kas paremini vastab sinu vajadustele naast- või lamellrehv.
Kindlasti peavad Eestis kasutatavad talverehvid vastama siinsetele talvistele temperatuuridele. See tähendab, et kui Kesk-Euroopas saab hakkama näiteks Saksamaal või Hollandis testitud lamellrehvidega, siis Eesti autojuhid peaksid kindlasti valima rehvid, mis on spetsiaalselt Põhjamaade oludesse mõeldud – rehvi käitumine külmakraadidega sõltub rehvisegust – Eestisse sobivad tunduvalt pehmema kummiseguga talverehvid kui Kesk- ja Lõuna-Euroopa maades müügil olevad talverehvid.
Kui suverehvide minimaalne mustrisügavus on seaduse järgi 1,6 mm, siis talverehvidel on see pea kaks korda enam ehk 3 mm. Uute talverehvide turvisemustri sügavus on reeglina vähemalt 8 mm ning kindlasti tuleks alati enne rehvide vahetamist iga rehvi mustrijääk kriitiliselt üle vaadata – hooaja alguses võiks mustrit järel olla vähemalt 5-6 mm.
Vaata ka: Kuidas valida Eesti kliimasse sobivad lamellrehvid?
Vaata ka: Uued talverehvid 2021: kuidas valida selleks talveks sobivad naastrehvid?
Vaata ka: Rehvivahetuse aeg. Naastrehv või lamellrehv. Kumba eelistada?
Vaata ka: Rehvid ei vanane kui banaanid – kui pikalt võib uusi rehve hoiustada?